Що означають показники світлової температури

Що означають показники світлової температури

 

Сучасні освітлювальні прилади дозволять створити затишну атмосферу для відпочинку, або ж обстановку для продуктивної роботи. Для цього досить комбінувати світильники з певною світловою температурою.


Колірна температура електричних ламп вимірюється в Кельвінах (К). Колірна температура характеризує інтенсивність світлової хвилі і її тон. Набагато простіше пояснити наочно (дивіться схему нижче):
Колірна температура впливає на емоційний стан людини. Колірна температура в 2500-3000К відносять до теплих тонів, які розслаблюють і налаштовують на відпочинок. Такий відтінок світильників відповідає світлу Сонця, який ми бачимо на заході, він розслабляє, налаштовує на відпочинок.


Нейтральний і білі кольори допомагають зосередитися на роботі. Також, джерела білого світла використовують для освітлення робочих зон або в роботах, де важливо забезпечити максимально правильну передачу кольору. Приклад - білі лампи світловий температурою 4500-6200 До використовують в поліграфії, так як при такому освітленні кольору видно без спотворення.