LED економія - «за» і «проти»

  • LED економія - «за» і «проти»

У 2020 році LED освітлення перейшло в розряд буденності. Світлодіодні лампи використовуються як в комерційних, так і в побутових цілях - LED-ліхтарями, лампочками, прожекторами і світильниками вже мало кого здивуєш. Проте, все ще залишаються люди, що завзято продовжують використовувати лампи з ниткою розжарювання.

Деякі аргументують небажання переходу на LED освітлення дорожнечею останнього. Так, на ринку представлені найрізноманітніші моделі світлодіодних ламп і світильників і у деяких ціна дійсно висока.

Пропонуємо докладніше розібратися в темі економічності LED-освітлення.

Аспект 1. Економія електроенергії

Економічність LED-освітлення в порівнянні зі звичними лампами розжарювання, галогенними і енергозберігаючими лампами давно доведена. Додамо сюди ще один плюс LED-освітлення - широкий спектр застосування найрізноманітніших типів ламп, світильників, світлодіодних стрічок, недоступний іншим типам ламп.

До переваг однозначно потрібно віднести і високий ККД світлодіодних ламп - 90%. Це найвищий показник серед представників сучасного освітлення. 90% ККД досягається, завдяки низькому енергоспоживанню і слабкому рівню нагрівання світлодіодних елементів. ККД ламп з ниткою розжарювання становить 8-10% - стільки (у відсотковому співвідношенні) електроенергії витрачатися на перетворення у видиме світло. Решта перетворюється в теплову енергію, яка не виконує корисної роботи.



Про ціни на вироби поговоримо далі. Пропонуємо розглянути простий приклад - приміщення, в якому кожен день вмикають світло на 6 годин. Це середній показник для житлової кімнати, вітальні або кухні - приміщення, в якому людина найбільше проводить часу, коли перебуває вдома. Чому 6 годин? Це усереднене значення на кожен день. Логічно, що влітку освітлення потрібно не 6, а 2-3 години в день, а взимку або в похмурі дні світло може бути ввімкнене і на протязі 12 годин.

Отже, 6 годин 365 днів за рік це 2190 годин. У приміщенні 3 джерела світла - в одному випадку це 3 стандартних лампи розжарювання 100 Вт, в іншому - 3 LED-лампочки по 10 Вт кожна, що еквівалентно світильника з трьома лампами розжарювання.

Лампи розжарювання за рік витратять 657 кВт електроенергії, а світлодіодні всього 65,7 кВт.

Сім'я з 3-х чоловік витрачає більше 100 кВт електроенергії на місяць (тариф понад 100 кВт становить 1,68 грн.). За рік споживання складе:

• Лампи розжарювання - 1104 грн.

• LED-лампочки - 110 грн.

Лампи розжарювання коштують приблизно по 7-10 грн за штуку, світлодіодні приблизно 30-35 грн. Разом отримаємо витрат за рік:

• Лампи розжарювання - 1134 грн. (Якщо жодна лампочка не перегорить і прослужить протягом року).

• LED-лампочки - 215 грн.

Як бачимо, різниця складає 919 грн. Ніби й небагато, але це розрахунок для однієї кімнати. У великому будинку в 2 поверху різниця буде досягати 2-3 тисяч гривень. LED-освітлення набагато економічніше.

А як же бути з тими, хто відмовляється від «дорогого» LED-освітлення через рідкість використання певних світильників?

Приклад - світильник в коморі. У приміщення навідуються не більше 1-2 разів на тиждень, і то на 15-20 хвилин. Здавалося б, навіщо витрачати зайві гроші, якщо можна поставити лампочку за 7-10 грн.?

У нас є комора, світло в приміщенні включають рідко - приблизно 2 рази на тиждень і не більше ніж на 20 хвилин. Виходить, що в такому режимі лампочка працює приблизно 40 годин на рік.

Лампа розжарювання в 75 Вт витратить 3 кВт електроенергії за цей час. Світлодіодний аналог в 8 Вт (більш ніж достатньо, для невеликого приміщення) витратить всього 320 Вт.

Різниця не дуже значна, всього-то кілька гривень економії на користь лампи розжарювання. Але тільки на перший погляд. Потрібно враховувати і те, що сучасні лампи розжарювання мають досить слабкий ресурс експлуатації. Заявлений ресурс 1000 годин, а реальний може не перевищувати і 100 годин. Лампи розжарювання чутливі до механічних пошкоджень – вольфрамова нитка рветься і від легкої тряски, і від слабкого удару.

Ресурс LED-ламп в середньому становить від 20 000 до 30 000 годин. Та й сьогодні такі лампочки далеко не рідкість і їх вартість починається від 25 грн.

Отже, плюси LED-лампочок очевидні - при невеликій вартості, вони набагато економічніше, ніж інші типи ламп. Навіть енергозберігаючі програють світлодіодним в гонці економії, до того ж, останні більш безпечні і екологічно чисті. Нагадаємо, в колбі енергозберігаючої лампи міститися пари ртуті, які небезпечні як для домочадців, так і для навколишнього середовища.

Аспект 2. Дешеве або дороге LED-освітлення?

LED-лампи подаються практично в будь-якому магазині і навіть на розкладках на ринках. Але не забувайте - всі лампи різні і в питанні вибору якісного освітлення головне не нарватися на відверто низькоякісну продукцію.

LED-освітлення низької якості часто не має певного бренду, або бренд зовсім невідомий і ніяк не представлений в мережі. Такі лампочки якраз-таки можна зустріти на ринкових розкладках або магазинах, де торгують речами сумнівної якості. На коробці ви не знайдете достовірної інформації, сама лампочка або світильник будуть виглядати дешево і неакуратно. Побачили патьоки клею, напівстерте або не до кінця надруковане маркування, тонкий пластик скрипить в руках? Краще таку лампочку не купувати.

Одна справа, коли безіменні виробники випускають таку низькопробну продукцію. Але ж зустрічаються і підробки під дорогі і відомі у всьому світі бренди!

У неякісного освітлення є кілька суттєвих недоліків:

· Низька надійність - такі лампочки довго не прослужать. І добре якщо просто перестане працювати, а може ж і згоріти!

· Невідповідність характеристик - може не відповідати заявлена ​​потужність, світловий потік і навіть колірна температура;

· Високий коефіцієнт мерехтіння - у якісних LED-лампочок і світильників він мінімальний і не робить негативного впливу на очі. Мерехтіння дешевих лампочок перевірити досить легко - наведіть на них камеру смартфона в режимі фото або відеозйомки. Якщо світло на екрані блимає - не купуйте таку лампочку.



Найпростіший спосіб не нарватися на погану продукцію - купувати на офіційних інтернет-магазинах, в сертифікованих оффлайн магазинах або замовляти безпосередньо у виробника. Також, підробки зустрічаються або в дуже дешевою, безіменній продукції, або ж у великих брендів. А ось «золота середина» здебільшого залишається незайманою.

Так, LED-освітлення Lebron і Velmax - ідеальний вибір для домашнього і комерційного використання. А якщо купувати освітлення на нашому сайті - можете бути впевнені, ви купуєте на 100% оригінальну продукцію, адже торгові марки Lebron і Velmax належать компанії Svit-Bud. Ну і ціна вас безсумнівно порадує.

Можете бути впевнені - ми створили дійсно якісне, перевірене і надійне LED-освітлення.

01/04/2020 12:14:07
0
2507

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Світлодіодний прожектор на дачі - що вибрати

Світлодіодний прожектор на дачі - що вибрати

Давно минули ті часи, коли прожектори використовували тільки в промисловості або для освітлення великих об'єктів інфраструктури. Сучасні світлодіодні прожектори потужністю від 10 Ватт активно встановлюють в якості вуличного освітлення на дачах і в приватних будинках. Отже, дамо кілька рекомендацій щодо вибору світлодіодного прожектора для дачі та приватного будинку.1. Світлова температураLED-проже..

06.04.2020
0
1743